Oblíbené Diety .cz -> Krabičková dieta

Krabičková dieta – 4 tipy, jak s ní opravdu zhubnout:

Krabičková dieta je sice relativně novinkou, získává si však stále větší oblibu. Jaké jsou výhody této formy diety a jaká naopak skrývá úskalí, to se dozvíte v našem článku.

1) Krabičková dieta – řešení pro ty z vás, kteří jsou zaneprázdnění

Krabičková dieta představuje zajímavou možnost redukce váhy. Podstata tkví v tom, že vám specializovaná firma přiváží „v krabičkách“ jídlo pro vaši dietu až domů. Odpadají tedy veškeré starosti s nakupováním a vařením a také s vymýšlením diety a kontrolováním potravin.

Právě proto se tento program hodí především pro lidi, kteří se z časových důvodů nemohou věnovat jinému způsobu hubnutí nebo dietního stravování.

Kolik můžete zhubnout? To se liší v závislosti na konkrétní společnosti, která dietu poskytuje. Různá je také délka diety. Existují dlouhodobé programy, ale také dietky pouze na 5-7 dní.

2) Jaké jsou nevýhody krabičkové diety?

Největší nevýhodou krabičkové diety je paradoxně právě to, že ji někdo dělá za vás.

Pokud nejste dostatečně znalí zásad správné životosprávy, sotva se vám podaří si sníženou váhu po dietě udržet (samozřejmě, jestli se vám vůbec podaří shodit).

Dalším možným rizikem je nespolehlivost samotné firmy – jsou známy případy, kdy krabičková dieta rozhodně nebyla tak úplně košer. V takové situaci se klientovi opět hodí znalosti a informace, aby mohl svého „dodavatele diety“ kontrolovat.

Obvykle jsou však tyto programy sestavovány zkušenými dietology a úspěšnost je poměrně vysoká.

Nevěřte v nic, co slibuje zázračně rychlé a trvalé výsledky. Optimální a zdraví úbytek váhy, který je možné reálně udržet bez jojo efektu se pohybuje okolo 2 kilogramů za měsíc – ačkoli se vám to možná bude zdát málo.

3) Jen dieta k hubnutí nestačí!

Nemyslete si, že krabičková dieta za vás vyřeší všechny problémy s nadváhou. Tato forma stravování by měla být pouze součástí komplexního hubnoucího plánu, který byste měli zakládat především na vhodné životosprávě a dostatku pohybu.

4) Co dělat, když diety ani cvičení nezabírá?

Obecné postupy (jako cvičení a snižování porci) mohou být samozřejmě užitečné v jednoduchých případech.

Faktem však zůstává, že nadváha je zdravotní problém jako každý jiný – a s jistotou se jej zbavíte pouze tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto zdravotním problémem zabývá a denně ho pomáhá lidem řešit.

Kdyby pacienti s angínou nešli k praktickému lékaři a místo toho se léčili podle rad z časopisu, také by se jich moc nevyléčilo.

Pokud Vás zajímá více informací o tom, jak se hubne za pomoci specialistů na hubnutí, klikněte na ikonu níže: